Aktuality
V tejto sekcii nájdete všetky najaktuálnejšie informácie.
AKTUÁLNE: Pozvánka na atraktívnu vedeckú prednášku "Využitie vysoko-energetickej rtg. difrakcie a rtg. zobrazovania ako komplementárnych techník v materiálovom výskume".
Na Fakulte materiálov, metalurgie a recyklácie Technickej univerzity v Košiciach sa dňa 26. 10. 2023 bude konať prednáška na tému: Využitie vysoko-energetickej rtg difrakcie a rtg zobrazovania ako komplementárnych techník v materiálovom výskume.
Prednášajúcim bude uznávaný odborník Mgr. Štefan Michalik, PhD. beamlineový vedec z Diamond Light Source zo Spojeného Kráľovstva.
Čas a miesto konania prednášky: 10:00 – 11:00 v miestnosti OFZ L9_404, 4. poschodie, hlavná budova TUKE, Letná 9
Vzhľadom na atraktivitu prednášanej témy a skúseností prednášajúceho pozývame všetkých zamestnancov, doktorandov a študentov na uvedenú prednášku.
Krátka anotácia prednášky: V úvode prednášky bude predstavené vysoko-energetické (53 – 145 keV) röntgenové experimentálne stanovište I12-JEEP, ktoré je súčasťou veľkého národného synchrotrónového zariadenia Diamond Light Source v Didcote (nedaľeko Oxfordu) v Spojenom kráľovstve. I12-JEEP stanovište predstavuje všestranný inštrument kombinujúci techniky röntgenového rozptylu a zobrazovania využívané pri štruktúrnej charakterizácii kovových i nekovových materiálov, chemických produktov, geologických, paleontologických či biologických vzoriek. Extrémne vysoká intenzita synchrotrónového žiarenia v porovnaní s laboratórnymi zdrojmi röntgenového umožňuje realizáciu in-situ a operando meraní a pozorovaní procesov bežne so sub-sekundovým rozlíšením. V tejto časti prednášky bude popísaných niekoľko vybraných difrakčných experimentov zameraných napríklad na štúdium štruktúrnych zmien počas cyklického zaťažovania Ti zliatín, či kompozitných materiálov alebo evolúcie precipitátov počas rýchlej deformácie V Al-zliatinách. Prezentovaný bude príklad využitia tomografie pri sledovaní mechanizmu intermetalických fáz alebo formovaní trhlín počas ťahových experimentov. V poslednej časti prednášky bude predstavená novorozvíjajúca sa techniku 3DXRD umožňujúca štúdium deformácie jednotlivých zrn „kvázi“ polykryštalického materiálu. Na záver bude uvedených poznámok o možnosti získania mariaceho času na stanovišti I12-JEEP.
Tešíme sa na účasť.
AKTUÁLNE: Pozvánka na podujatie Horizont Európa: bližšie k vám! – Košice
Získajte informácie o programe Horizont Európa, najbližších výzvach na financovanie, možnostiach prípravy projektovej žiadosti či rozpočtu a hľadaní projektových partnerov.
Vo štvrtok a piatok (28. a 29. september) sa v UVP Technicom môžete zúčastniť podujatia „Horizont Európa: bližšie k vám“, kde budete mať aj možnosť osobných konzultácii s národnými kontaktnými bodmi.
Určené pre všetkých výskumníkov, vedeckých pracovníkov a pracovníkov projektových oddelení ale aj širšiu vedecko-výskumnú komunitu.
Viac informácii a registrácia: https://uvptechnicom.sk/event/horizont-europa-blizsie-k-vam-kosice/
Kontakt: Ing. Tomas Pavlik, PhD., EEN Advisor for EU financial instruments, Compass Communication Officer for TUKE, National Contact Point for Horizon Europe, Cluster 4: Digitization, Partnerships: EIT RawMaterials, EIT Digital
AKTUÁLNE: Pozvánka na záverečnú konferenciu s prezentáciou výsledkov a výstupov národného projektu NITT SK II
PODUJATIE: Záverečná konferencia NITT SK II – Výsledky a výstupy národného projektu Národná infraštruktúra pre podporu transferu technológií na Slovensku – NITT SK II
KEDY: 09. 11. 2023 (od 9.00 do 15.30 hod.)
KDE: CVTI SR, Lamačská cesta 8A, 840 05 Bratislava (konferenčná miestnosť, 2. poschodie)
Strategickým cieľom národného projektu boli systematické podporné služby v oblasti duševného vlastníctva a procesu transferu technológií na Slovensku, najmä zabezpečenie systematickej a koordinovanej podpory verejným pracoviskám vedy a výskumu v oblasti aplikácie poznatkov získaných výskumno-vývojovou činnosťou do hospodárskej a spoločenskej praxe nadviazaním na výstupy národného projektu NITT SK. Súčasťou aktivít bola mobilizácia povedomia o možnostiach využívania duševného vlastníctva formou propagácie a medializácie témy transferu technológií.
Záverečná konferencia je zameraná na prezentáciu výstupov a výsledkov národného projektu NITT SK II a odbornú diskusiu na tému Bariéry, výzvy a možnosti podpory transferu technológií na Slovensku.
Aby sme vyhodnotili prínos národného projektu Národná infraštruktúra pre podporu transferu technológií na Slovensku – NITT SK II, prosíme Vás o poskytnutie spätnej väzby prostredníctvom dotazníka.
Na konferenciu je potrebné registrovať sa, a to najneskôr do 27. 10. 2023 prostredníctvom nasledujúceho odkazu: https://tyzdenvedy.sk/podujatia-organizatorov/zaverecna-konferencia-nitt-sk-2/.
Konferencia bude streamovaná na: https://video.nti.sk/live?2580379OOFVV9T49.
Ďakujeme za záujem a tešíme sa na Vás.
Kontakt: Nikoleta Šramková, Centrum vedecko-technických informácií SR (CVTI SR), nikoleta.sramkova@cvtisr.sk, +421 917 366 281
AKTUÁLNE: Kolektív univerzitnej knižnice UK TUKE pripravuje zaujímavé webináre týkajúce sa otvoreného prístupu a publikovania.
Springer Nature Open Access Summit Slovakia (20. 9. 2023 o 10:00)
Springer Nature a Centrum vedecko-technických informácii SR uzavreli Transformačnú dohodu, ktorá umožňuje publikovanie otvoreným prístupom slovenským vedcom a poskytuje výskumníkom a študentom prístup k širokému spektru vysokoodborných vedeckých publikácii. Podujatie priblíži informácie o procese publikovania vo vydavateľstve Springer Nature, portfólio časopisov, v ktorých je možne publikovať formou otvoreného prístupu. Zástupca redakcie jedného z časopisov predstaví a vysvetlí proces redakčného posudzovania s tipmi a trikmi pre začínajúcich i skúsených výskumníkov. Nakoniec ostane aj priestor na otázky. Príspevky zástupcov vydavateľstva Springer Nature budú v anglickom jazyku.
K dispozícii je Program podujatia a Registrácia
IEEE Sympózium na tému autorstvo a otvorený prístup: Tipy a osvedčené postupy pre publikovanie (20.9.2023 o 15:00)
Webinár poskytne autorom osvedčené rady pri príprave autorského rukopisu, pri procese predkladania príspevku do časopisu a doležité tipy ako publikovať. Tiež bude priestor pre možnosti, ktoré majú autori a akademické inštitúcie ako zvýšiť viditeľnosť a dopad svojho výskumu publikovaním v mnohých variantoch otvoreného prístupu, ktoré spoločnosť IEEE ponuka. Ďalšie témy webinára budú aj ako zvýšiť viditeľnosť a dopad výskumu, tipy a osvedčené postupy pre zvýšenie šance na publikáciu, čo redaktori a hodnotiaci odborníci hľadajú v predpokladaných príspevkoch, bežné dôvody na zamietnutie dokumentu, výber správnej publikácie pre váš výskum, varovné signály, na ktoré je treba sa zamerať, aby ste sa vyhli predátorským časopisom, dôvody pre zváženie otvoreného prístupu k časopisom pre vaše príspevky, možnosti otvoreného prístupu od IEEE pre autorov a inštitúcie, výskumné stratégie s využitím digitálnej knižnice IEEE Xplore, dostupné autorské nástroje, ktoré podporujú otvorenú vedu.
Registrovať sa môžete prostredníctvom Registrácia
AKTUÁLNE: Pripravované podujatie Úradu priemyselného vlastníctva SR "Prečo je na Slovensku málo patentov?"
„Prečo je na Slovensku málo patentov?“ – to je názov pripravovaného podujatia Úradu priemyselného vlastníctva SR, ktoré sa uskutoční dňa 29.9.2023 (piatok) o 10:30 hod. v priestoroch kongresovej sály Úradu priemyselného vlastníctva SR na Švermovej 43 v Banskej Bystrici.
Cieľom podujatia je zhodnotiť aktuálny stav patentovej činnosti na Slovensku v porovnaní s Európou a dopad na ekonomický vývoj našej krajiny.
V rámci diskusie sa povie, prečo sme sa ocitli na chvoste Európy a prečo zaostávame aj za krajinami V4. Povieme si, ako to vidí štát, podnikatelia a aké sú cesty na zmenu trajektórie.
Súčasťou podujatia bude aj panelová diskusia, kde nám účasť predbežne potvrdili: pán predseda vlády Slovenskej republiky Ľudovít Ódor, pán dekan Strojníckej fakulty Jozef Živčák z Technickej univerzity v Košiciach a pán Štefan Rosina z MATADORu.
V prípade záujmu o účasť na podujatí, sa môžete nahlásiť najneskôr do 14.9.2023 na adresu: podujatia@indprop.gov.sk
Viac informácii nájdeš: TU
AKTUÁLNE: Úspešné absolvovanie cenných vzdelávacích programov "Duševné vlastníctvo" našej kolegyne Hedvigy Horváthovej
Úrad priemyselného vlastníctva SR vo svojom Inštitúte duševného vlastníctva už niekoľko rokov realizuje špecializované štúdium v 4-modulovom vzdelávacom programe Duševné vlastníctvo akreditovanom Ministerstvom školstva SR.
Za Fakultu materiálov, metalurgie a recyklácie, TUKE v rámci Národného projektu transferu technológií (NITT SK II) s podporou Centra transferu technológií, CVTI SR sa v oblasti duševného vlastníctva vzdeláva naša kolegyňa Ing. Hedviga Horváthová, PhD.: „Informácie z oblasti duševného vlastníctva sú nesmierne dôležité pre inštitúciu akou sú univerzity. Každý výskum si vyžaduje, aby pred jeho začatím, ale aj v priebehu riešenia a na konci bola urobená patentová rešerš a monitoring, ktorú si zvládne urobiť aj sám vedec. Zároveň každý vynález si zaslúži, aby bol posúdený, či je vhodný na priamy alebo nepriamy transfer technológií. Nie je to nič zložité a netreba zabúdať, že tu máme podporu z národnej úrovne. Nie je nič horšie ako pracovať dva roky na vynáleze, kde vo finále zistíme, že to čo sme vynašli už bolo dávno vynájdené. Napriek tomu viac ako dve tretiny vynálezov na Slovensku končia v koši, pretože nie sú patentovateľné. Štatistiky ukazujú, že len 2-3 % všetkých patentovaných vynálezov na Slovensku sú aj transferované do priemyslu. Pritom veda, výskum, inovácie a ich transfer sú dôležitým pilierom pre rast ekonomiky krajiny. O prínosoch pre vedeckovýskumné inštitúcie a podnikateľské subjekty ani nemusím hovoriť. Preto každá VVI by mala vyvinúť úsilie k tomu, aby inovatívne riešenia boli komercionalizované.“
Naša kolegyňa Ing. Hedviga Horváthová, PhD. získala osvedčenia o absolvovaní akreditovaných vzdelávacích programov ďalšieho vzdelávania vo vzdelávacom programe Duševné vlastníctvo:
- Modul – TVORIVOSŤ – JEJ MANAŽOVANIE, MARKETING A EKONOMIKA – s odborným obsahom v predmetovej skladbe: Manažovanie a marketing tvorivosti a Stratégia rozvoja duševného vlastníctva v podnikaní
- Modul – INFORMÁCIE V OBLASTI DUŠEVNÉHO VLASTNÍCTVA – s odborným obsahom v predmetovej skladbe: Informácie v oblasti duševného vlastníctva a Informácie v oblasti patentov, práv na označenie a dizajnov
Gratulujeme a prajeme mnoho príležitostí získané znalosti využívať a rozvíjať pri svojej tvorivej práci.
AKTUÁLNE: Pozvánka na blížiace webináre pre Váš profesionálny rozhľad
Registrujte sa na blížiace sa webináre, ktoré obohatia Váš profesionálny rozhľad.
Termíny a témy webinárov:
22. máj 2023: Od výskumu k podnikaniu… Môže to fungovať!
23. máj 2023: Je sektor 100% obnoviteľnej energie skutočne možný?
25. máj 2023: Priemyselná udržateľnosť: výzvy, perspektívy, činy.
6. jún 2023: Zoznámte sa s post-doktorandmi Ulyssea v oblasti Ageing a Well-being.
Viac informácii a registrácia TU.
Webináre sú v anglickom jazyku a sú organizované v rámci projektu Compass, ktorý je satelitným projektom aliancie Ulysseus.
AKTUÁLNE: Pozvánka na prednášku "Význam duševného vlastníctva z pohľadu Schiweck Weinzierl Koch"
Vysokokvalifikovaný tím firmy Schiweck Weinzierl Koch pripravil pre doktorandov, výskumných pracovníkov a manažment TUKE dva informačne bloky na tému Význam duševného vlastníctva.
Dátum: 16. 05. 2023
Čas 1. bloku: 11:00 – 12:30
Čas 2. bloku: 14:00 – 15:30
Miesto: UVP TECHNICOM, Nemcovej 5, Košice
Obsah: Intellectual Property Rights – en essential asset; EU Unitary patent system – pros and cons; Case examples: Slovakia versus Germany
Vstup: bezplatný
Jazyk: anglický
O firme: Schiweck, Weinzierl a Koch, patentová firma z Mníchova, poskytuje od roku 2011 špecializovane služby v oblasti ochrany práv priemyselného vlastníctva s cieľom chrániť inovatívne nápady tak, aby výrazne prispievali k dlhodobému ekonomickému úspechu v podnikaní. Ich klientami sú medzinárodne farmaceutické a chemické spoločnosti, malé a stredné podniky, biotechnologické start-upy, ako aj renomované výskumné inštitúcie a univerzity.
Registrácia na 1. blok: rezervácia 1
Registrácia na 2. blok: rezervácia 2
AKTUÁLNE: Nový úžitkový vzor na FMMR TUKE.
Číslo úžitkového vzoru: SK 9685 Y1
Názov: Polovodičová súčiastka (varistor) vyrobená zo ZnO získaného recykláciou priemyselných odpadov
Anotácia: Technické riešenie sa týka polovodičovej súčiastky, konkrétne prototypu varistora vyrobeného z recyklovaného ZnO. Vstupný materiál obsahuje 95 až 97 % recyklovaného ZnO. Zvyšných 3 až 5 % tvoria prvky horčík, kremík, draslík, železo a vápnik.
Podstata a priemyselné využitie technického riešenia: Podstata technického riešenia spočíva v použití recyklovaného ZnO pri výrobe varistorov. Znamená to, že zloženie vstupného materiálu s obsahom ZnO na výrobu varistorov je získané odlišným spôsobom ako materiály používané v doterajšej a súčasnej priemyselnej produkcii ZnO varistorov. Technické riešenie sa týka polovodičovej súčiastky, konkrétne prototypu varistora vyrobeného z recyklovaného oxidu zinočnatého (ZnO). ZnO varistory majú široké využitie v odvetví elektrotechniky pri ochrane elektrického vedenia alebo elektronických komponentov, ako sú tranzistory a integrované obvody. Varistory sa najčastejšie využívajú v prepäťových ochranách, po ktorých je zaznamenaný v posledných rokoch zvýšený dopyt.
Cieľ: Hlavným cieľom a myšlienkou je využívať materiály, ktoré boli získané recyklačnými procesmi, v priemyselnej výrobe polovodičových súčiastok pre potreby elektrotechniky.
AKTUÁLNE: Nové číslo časopisu WASTE FORUM + nová konferencia v rámci TVIP
Vyšlo prvé číslo 16. ročníka recenzovaného Open Access časopisu WASTE FORUM. Vyznačuje sa tím, že prvý krát sú všetky príspevky v angličtine a autori celej polovice zo 6 príspevkov sú z inštitúcií mimo ČR a SR.
Najbližšia redakčná uzávierka je 8. 4. 2023, nasledujúceho čísla potom 8. 7. 2023. Redakcia zaručuje, že článok, pokiaľ úspešne prejde recenziou, je zverejnený do 10 týždňov od redakčnej uzávierky. Príspevky sa zasielajú do redakcie v kompletne zalomenej podobe, pokyny na www.wasteforum.cz v sekcii Pro autory. Časopis je indexovaný v databáze SCOPUS.
Taktiež je tu pozvánka na novú konferenciu Odpady ze a pro stavebnictví, ktorá sa bude konať v rámci Týdne výzkumu a inovací pro praxi a životní prostředí TVIP 2023 (17. až 19. 10. 2023, Hustopeče) spolu so sympóziom Výsledky výzkumu a vývoje pro průmyslovou a komunální ekologii ODPADOVÉ FÓRUM.
AKTUÁLNE: On-line zimná škola so zameraním na technológie pre energetickú efektívnosť, trvalú udržateľnosť a zachovanie globálnej klímy.
Rakúska spoločnosť Infineon Technologies Austria AG organizuje pre študentov technických odborov On-line zimnú školu so zameraním na technológie pre energetickú efektívnosť, trvalú udržateľnosť a zachovanie globálnej klímy.
Zimná škola sa uskutoční on-line v termíne 8. – 10. februára 2023 a je určená pre študentov na prvom, druhom alebo treťom stupni vysokoškolského štúdia so zameraním na fyziku, chémiu, procesné inžinierstvo, elektrotechniku, materiálovú technológiu, matematiku, informatiku a počítačové vedy, štatistiku, telematiku, komunikačné a sieťové technológie a príbuzné obory.
V rámci zimnej školy budú mať možnosť zúčastniť sa na prednáškach renomovaných expertov spoločnosti Infineon a profesorov z celého sveta. Takisto sa jedná o skvelú príležitosť pre nadväzovanie kontaktov s odborníkmi a rovesníkmi z iných európskych škôl, ako aj pre získanie cenných skúseností a pracovných príležitostí.
Prihlasovanie je možné do 6. januára 2023 a účasť je bezplatná.
Podrobnejšie informácie sú k dispozícii v priloženom letáku alebo na nasledujúcich odkazoch:
AKTUÁLNE: On-line podujatie "Príspevok iniciatívy Európskych univerzít k Európskej stratégii pre univerzity, novej Európskej inovačnej agende a inováciami podporovanej regionálnej transformácii."
V predvianočnom čase pripravuje aliancia Ulysseus open podujatie ,,Príspevok iniciatívy Európskych univerzít k Európskej stratégii pre univerzity, novej Európskej inovačnej agende a inováciami podporovanej regionálnej transformácii“, s cieľom prezentovať víziu pre pokračovanie projektu pre obdobie 2023 – 2027, svoj inovačný ekosystém a zároveň privítať nových členov aliancie.
Podujatie bude prebiehať za účasti pozvaných hostí v Bruseli a bude prístupné aj formou on-line účasti, na ktorú ste pozvaní.
Dátum konania: piatok 16. decembra 2022, 10:30 – 14:45
Registrácia účasti: TU
Linka na pripojenie: Informácie k pripojeniu dostanú zaregistrovaní účastníci v priebehu týždňa.
On-line program:
10:30 Ulysseus ako európska univerzita pre občanov budúcnosti (Carmen Vargas, generálna koordinátorka aliancie)
11:00 Okrúhly stôl: Príspevok iniciatívy Európskych univerzít k Európskej stratégii pre univerzity a k novej Európskej inovačnej agende (moderuje Isidro Laso Ballesteros, poradca Komisárky pre inovácie, výskum, kultúru, vzdelávanie a mládež)
12:15 Prestávka
13:15 Okrúhly stôl: Úloha univerzít v regionálnych inovačných ekosystémoch (moderuje Koen Jonkers, JRC)
14:30 Záver podujatia
Podujatie sa stane aj priestorom pre predstavenie nových členov aliancie Ulysseus, ktorými sa stavajú Univerzita v Munsteri a Univerzita Čierna Hora. Počet univerzitných partnerov aliancie sa tak zvýši na osem. Oficiálne predstavenie nových členov sa udeje počas tlačovej konferencie, ktorá sa bude konať ráno, pred samotným podujatím, za účasti pozvaných hostí a novinárov.
AKTUÁLNE: Jedinečná príležitosť pre Vaše inovatívne nápady! Máš nápad? Prezentuj svoj startup.
Inovatívne projekty majú zase šancu získať podporu pre svoj ďalší rozvoj.
V poradí už 16. kolo súťaže inovatívnych nápadov – Máš nápad? Prezentuj svoj startup – vyhlasuje rektor TUKE a samotnú súťaž organizačne zabezpečuje Univerzitný vedecky park TECHNICOM.
Pre prihlásenie sa do súťaže je potrebne vyplniť obline formulár na stránke www.startupcentrum.sk, ktorý nájdete v časti Ako sa zapojiť. Prihlášky do 16. kola súťaže je možné zasielať do 15. januára 2023. Do súťaže sa môžu prihlásiť aj projekty (projektové zámery) len v štádiu nápadu.
Čo môžete prihlásením sa do súťaže získať? Vybrané projekty budú mať možnosť využívať motivačné prostredie Startup centra v UVP TECHNICOM. Prostredníctvom absolvovania akceleračného programu Vám pomôžeme „naštartovať“ proces, ktorý podporí realizáciu Vašich inovatívnych myšlienok a pomôže premeniť myšlienky na komerčne využiteľné produkty alebo služby.
Startup centrum ponúka vybraným projektom aj možnosť získať kancelárske priestory v modernej budove UVP TECHNICOM, pomoc pri tvorbe podnikateľského plánu, získavaní partnerov, vyhľadávaní potenciálnych investorov, podporu koučov a samozrejme sériu workshopov zameraných na vzdelávanie startupov v oblasti rozvoja podnikania, osobného rastu, ochrany duševného vlastníctva, ale aj na metodické vedenie zamerané na prípadné založenie firmy.
Ako bude prebiehať posudzovanie projektov? Prihlásené projekty budú posudzované odbornou komisiou v rámci súťažnej prezentácie projektov, ktorá sa bude konať dna 20. januára 2023.
Ak máte nápad, ktorý chcete ďalej rozvíjať, alebo je Váš projekt pripravený na rýchly rast a potrebujete na to vhodne podmienky, určite sa prihláste, pomôžeme Vám!
REGISTRÁCIA
https://startupcentrum.tuke.sk/ako-sa-zapojit/zakladne-informacie/
AKTUÁLNE: Virtuálne partnerské podujatie GREENET Brokerage Event for HE Cluster 5 - 2023 calls
Sieť Národných kontaktných bodov pre oblasť klímy energetiky a mobility v rámci projektu GREENET v spolupráci s medzinárodnou sieťou Enterprise Europe Network vás dňa 15. decembra 2022 pozývajú na virtuálne partnerské podujatie – brokerage event k prvým výzvam nového pracovného programu pre Klaster 5. Podujatie s názvom GREENET Brokerage Event for HE Cluster 5 – 2023 calls sa uskutoční v nadväznosti na Informačné dni Európskej komisie na platforme b2match.
Podujatie je ideálnou príležitosťou pre vyhľadávanie partnerov do vznikajúcich konzorcií pre podanie projektových návrhov do čoskoro otvorených výziev programu Horizont Európa v rámci Klastra 5: Klíma, energetika a mobilita. Zúčastniť sa môže akákoľvek výskumná inštitúcia, univerzita či podnik, ktoré majú záujem o účasť vo výzvach alebo si chcú nájsť partnerov do konzorciálnych projektov!
V prípade záujmu o účasť sa BEZPLATNE registrujte a dôkladne vyplňte profil Vašej organizácie. Následne budete kontaktovaní v prípade, ak si váš profil bude vyžadovať doplnenia, aby mohla prebehnúť jeho validácia.
POZOR!!! Registrácia je otvorená len do 9. decembra 2022 tak neváhajte a prihláste sa ešte dnes!
Čím skôr sa registrujete, tým skôr si môžete vyberať partnerov na stretnutia. Stretnutie sa uskutoční len ak ho potvrdí aj druhá strana. Pri registrácii v 3. kroku (PROFILE) v poslednej kolónke vyberte prosím možnosť: „SLOVAKIA – CVTI SR“
Program podujatia:
- 15.12.2022 od 13:10 – 15:00 hod: Pitching session
- 15.12.2022 od 15:10 – 17:30 hod: online bilaterálne stretnutia
Viac informácií ako správne pripraviť tzv. krátku „pitch“ prezentáciu nájdete na webe v e-learningovom videu s názvom Hľadanie partnerov do konzorcia.
Pre koho je podujatie určené?
Podujatie je vhodné pre každého, koho zaujímajú výzvy programu Horizont Európa t.j. univerzity, výskumné centrá, súkromné spoločnosti (vrátane start-upov, malých a stredných podnikov – SMEs či veľkých spoločností), samosprávy, asociácie/ federácie, verejné orgány/ vládne organizácie, mimovládne organizácie, klastre, ostatné zainteresované strany v oblasti výskumu a vývoja atď.
CVTI SR ako súčasť siete Enterprise Europe Network sa snaží podporiť potenciálnych žiadateľov zo Slovenska s cieľom zvýšiť ich účasť v projektoch medzinárodnej vedecko-výskumnej spolupráce a zapojiť ich aj do kvalitných konzorciálnych projektov programu Horizont Európa. Cieľom podujatia je prepojiť regionálnych a medzinárodných hráčov zo sektora klímy, energetiky a mobility, ktorí majú záujem nájsť si partnera na spoluprácu do konzorciálnych projektov v rámci nadchádzajúcich výziev Klastra 5, ktoré budú otvorené 13.12. 2022.
Viac informácií o podujatí, o podmienkach validácie vášho profilu príslušným HE Národným kontaktným bodom nájdete na stránke podujatia.
S registráciou v systéme b2match a vypracovaním profilu vám radi pomôžeme, prosím kontaktujte nás:
- Národný kontaktný bod pre Klaster 5: Klíma, energetika a mobilita: Miroslava Tužinská (registrácia, validácia účastníkov podujatia, Pracovný program a výzvy Klastra 5)
- CVTI SR EEN konzultant: Matej Smrek, matej.smrek@cvtisr.sk (technické problémy pre registrácii dopracovanie profilu na stránke podujatia)
AKTUÁLNE: Súťaž BASF Innovation Hub 2022 - lokálne kolo pre ČR a SR & Grand Finale
Do súťaže sa celkovo prihlásilo viac ako 100 tímov so svojimi návrhmi riešení v oblasti obnoviteľných zdrojov energie z 11 krajín strednej a juhovýchodnej Európy, z toho osem zo Slovenska. 30 najlepších súťažiacich si zmeria svoje sily v 6 lokálnych kolách, vrátane Česka a Slovenska.
Pozvánku na finálové kolo, ktoré sa uskutoční vo štvrtok 3. novembra o 16:00 h. online so živým prenosom na sociálnej sieti YouTube nájdete tu: BASF INNOVATION HUB 2022 – CZECH REPUBLIC & SLOVAKIA LIVE EVENT – YouTube
Víťaz lokálneho finále poputuje na Grand Finale, ktoré sa bude konať rovnako online hneď na druhý deň v piatok 4. novembra o 12:00 h. na: YouTube kanále
AKTUÁLNE: Online dotazník!!!
ONLINE DOTAZNÍK: Prieskum verejnej mienky zameraný na získanie informácií o mediálnych návykoch vybraných skupín obyvateľstva SR.
Vedecko-výskumní pracovníci sú špecifickou kategóriou obyvateľstva, ktorej postoje budeme zisťovať. Z hľadiska stratégie, ktorú prieskumom sledujeme potrebujeme mať zastúpenú aj túto skupinu v rámci našej skúmanej vzorky.
Online dotazník nájdeš tu: online dotazník
AKTUÁLNE: Videogaléria prednášok zo SlovakiaTech 2022 je už k dispozícii!
SlovakiaTech Forum – Expo je medzinárodná odborná konferencia a inovačno-technologický veľtrh firiem, ktorého cieľom je stretnutie slovenských a zahraničných odborníkov v oblasti inovácií, priemyslu a priemyselných technológií, energetiky, dopravy a logistiky, v oblasti životného prostredia a vzdelávania, ako aj prezentácie vedeckého a inovačného potenciálu slovenských technologických firiem.
Videogaléria zaujímavých prednášok je už k dispozícii a nájdeš ju na: videogaléria